Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Truck.pl

Tańsze tankowanie w Danii

Utworzona: 2021-06-09


Kto ma problemy ze zwrotem VAT?

Ostatnie perturbacje na rynku paliwowym zmusiły firmy transportowe do szukania możliwości pozyskania tańszego diesla. Wiele z nich wybiera trasy, gdzie są niższe ceny oleju napędowego. Czasem zestawy potrafią przejechać kilkadziesiąt kilometrów w celu zatankowania tańszego paliwa, co w całości danego transportu daje spore oszczędności – zwracają uwagę przedstawiciele kancelarii Legal Truck.

Jednym z takich krajów jest Dania, gdzie paliwo jest tańsze w porównaniu do innych krajów, a podatek VAT na ON wynosi 25%. Podatek do tej pory nie był problemem, bo można było go odzyskać, co jest naturalnym działaniem w ramach UE. Jednak, według Legal Truck, Dania zaczęła odrzucać wnioski o zwrot VAT dla przedsiębiorców, a co za tym idzie ceny paliw stały się mniej atrakcyjne w tym państwie.

Posiadając wiedzę na dzień dzisiejszy oraz pierwsze przypadki odrzucania zwrotu VAT-u mogę napisać, że przyczyną takiego działania jest walka z firmami oferującymi karty paliwowe. Oczywiście nie chodzi tutaj o wszystkie firmy, ale o takie, które nie posiadają pod marką własną stacji benzynowych – komentuje przedstawiciel kancelarii w poście opublikowanym na Facebooku. Warto, przedsiębiorco tankujący w Danii, sprawdzić jakiej firmy karty paliwowe posiadasz i czy dana firma posiada własne stacje benzynowe, bo jeśli nie to nadszedł czas na postawienie sobie pytania - co z tym zrobić? Mam przekonanie, że Dania nie będzie wyjątkiem i zaczniemy się coraz częściej spotykać z podobną praktyką w innych krajach UE.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie przedstawicieli firmy DKV.
Odpowiedź znajduje się w materiale na stronie.
Do ulubionych Truck.pl
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels