Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowa lokalizacja sukcesem ID Logistics

Utworzona: 2022-08-01


ID Logistics, wspierając rozwój jednego ze swoich kluczowych klientów i globalnego gracza w branży e-commerce, rozpoczyna działalność we Włoszech.

Operator uruchomił właśnie swoje pierwsze w tym kraju centrum logistyczne w Casei Gerola, między Mediolanem a Genuą. Wejście na nowy rynek rozszerza zasięg sieci logistycznej w Europie i jednocześnie wzmacnia jej ofertę globalnych rozwiązań dla największych, międzynarodowych klientów. Działanie zgodne jest ze strategią firmy, która postawiała sobie za cel osiągnięcie pozycji globalnego i elastycznego partnera zapewniającego swoim kluczowym klientom obsługę w różnych krajach europejskich. ID Logistics obecny jest na najważniejszych rynkach logistyki kontraktowej w Europie kontynentalnej, z zasięgiem ponad 80%. Specjalnie powołany zespół skupi się teraz na szybkim rozwoju działalności na Półwyspie Apenińskim.

Nowa lokalizacja jest sukcesem ID Logistics i potwierdza naszą zdolność do wspierania głównych klientów w ich rozwoju w całej Europie. Stanowi też solidną podstawę do dalszej ekspansji na rynku o tak dużym potencjale. Obecnie Włochy są 18. krajem, w którym prowadzimy działalność. Chcielibyśmy szybko zdobyć pozycję kluczowego gracza w tym kraju- Eric Hémar, prezes ID Logistics.

Casei Gerola, wysokie standarty dla ochrony środowiska

W nowym magazynie prowadzonym dla globalnego gracza branży e-commerce, działającym od 1 czerwca 2022 roku, obsługiwane są produkty niesortowalne. Wdrożone tu technologie integrują wszystkie procesy przygotowane przez ID Logistics, który odpowiada za zarządzanie operacjami tego klienta w 6 innych krajach.

Dzięki strategicznemu położeniu w pobliżu autostrad A7 (Mediolan/Genua) i A21 (Turyn/Brescia), nowy obiekt jest bezpośrednio połączony z głównymi miastami w północno-zachodniej części Włoch. Magazyn ma powierzchnię 62,9 tys. m² i pojemność 54 tys. m³. Dziennie przyjmowanych będzie tu 55 tys. sztuk artykułów, a wysyłanych ok. 60 tys. Mają być one dostarczane do ponad 80 różnych miejsc docelowych. W magazynie pracuje zespół 350 pracowników, który w czasie szczytów sezonowych zwiększy się do 500 osób.

Obiekt w Casei Gerola posiada certyfikat LEED Platinum (Leadership in Energy and Environmental Design), jeden z najbardziej restrykcyjnych certyfikatów potwierdzających zapobieganie negatywnym oddziaływaniom na środowisko. Budynek wyposażony został w panele słoneczne i „zielone ściany”, które promują bioróżnorodność, a jednocześnie zmniejszają jego nagrzewanie się i kompensują emisję CO2 generowaną przez obiekt. Posiada system recyklingu wody i oświetlenie LED, co zapewnia znaczną oszczędność energii. Ilość wytwarzanych odpadów jest minimalizowana dzięki procesom w specjalnej strefie sortowania.

Zwinność i jakość usług kluczem do sukcesu

Decydujące znaczenie dla uruchomienia nowego magazynu w Casei Gerola miało duże doświadczenie w obsłudze firm z sektora e-commerce oraz zaangażowanie zespołów. ID Logistics, dzięki ścisłej współpracy z klientem, w ciągu niespełna 3 miesięcy zrealizował wszystkie etapy projektu: od znalezienia idealnej lokalizacji po przygotowanie rozwiązania technicznego, zgodnie z ambitnymi wymogami operacyjnymi.

Źródło: ID Logistics
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels