Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


INELO

Problem z dostępnością nowych tachografów
Utworzona: 2023-07-11

Continental oraz Stoneridge otrzymali wszystkie wymagane certyfikaty od JRC. Dłużej natomiast poczekamy na urządzenia od Efas.

Nowe tachografy G2V2, projekt TRACE 2 oraz elektryczne ciężarówki i problemy, które niosą ze sobą ekologiczne rozwiązania – to najważniejsze tematy, które poruszono w trakcie ostatniego spotkania CORTE. Wydarzenie miało charakter hybrydowy, ale zdecydowana większość uczestników pojawiła się osobiście. Na spotkaniu poruszone zostały tematy dotyczące zarówno różnych rodzajów transportu, a przede wszystkim kobotaży wraz z przykładami (TRACE 2), a także elektrycznych ciężarówek oraz ładowania ich baterii w kontekście przepisów dotyczących czasu pracy, czy też potencjalnych problemów rozładowywania się akumulatorów, a tym samym przerwy w zasilaniu tachografu.

Dwóch producentów już gotowych

Jednak najważniejszym tematem przedstawionym przez Romain Durand z ramienia Komisji Europejskiej były nowe tachografy G2V2. Na ten moment wiadomo już, że dwóch wiodących producentów – Continental oraz Stoneridge otrzymali wszystkie wymagane certyfikaty od JRC, a to oznacza, że będą w stanie dostarczyć na czas nowe tachografy. Dłużej natomiast poczekamy na urządzenia od Efas.

Karty do tachografów na czas

Dodatkowo Romain Durand przedstawił informację dotyczącą nowych kart do tachografów (G2V2) oraz firm i krajów posiadających już niezbędne certyfikaty do ich wydawania. Ważną informacją dla polskich przewoźników jest, że Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych (PWPW) oraz Thales, która dostarcza karty do większości krajów UE, otrzymały homologację i mogą wydawać nowe karty.

❗ Aktualnie pod znakiem zapytania pozostaje jeszcze kwestia dostępności na rynku odpowiedniej ilości tachografów, ale na odpowiedź musimy poczekać do końca sierpnia.

Źródło: INELO
Do ulubionych INELO
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels