Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Przewiozą około 1600 kontenerów dziennie

Utworzona: 2024-06-13


Einride, szwedzki dostawca rozwiązań w zakresie cyfryzacji, elektryfikacji i autonomizacji transportu drogowego, ogłosił nawiązanie współpracy z DP World, światowym liderem w zakresie rozwiązań dla łańcucha dostaw z siedzibą w Dubaju.

Celem wspólnych działań jest elektryfikacja międzyterminalowych przewozów kontenerów w porcie Jebel Ali. Będzie to największe wdrożenie usług elektrycznego, autonomicznego transportu towarowego na Bliskim Wschodzie, dostępnych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nowy system transportowy, który ma ruszyć pod koniec tego roku będzie docelowo w stanie obsługiwać około 1600 przewozów kontenerów dziennie dzięki flocie 100 podłączonych do sieci elektrycznych ciężarówek zarządzanych za pośrednictwem platformy Saga, cyfrowego systemu operacyjnego opracowanego przez Einride w celu analizowania, optymalizowania i maksymalizowania wydajności elektrycznych i autonomicznych przewozów drogowych. Projekt pilotażowy ma zostać wdrożony w 2025 roku. Po osiągnięciu pełnej zdolności operacyjnej system pozwoli zaoszczędzić do 14 600 ton ekwiwalentu dwutlenku węgla rocznie i 158 ton tlenków azotu rocznie.

Współpraca firm stanowi część szerszej inicjatywy Einride podjętej z rządem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, mającej na celu przyspieszenie transformacji sektora transportowego w regionie. Ekosystem Einride, obejmujący pojazdy elektryczne i autonomiczne, infrastrukturę ładowania i technologię transformacyjną, zostanie wdrożony w ramach sieci Falcon Rise, rozciągającej się wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej, od Al Dhanna do Al Hamriyah. Na podstawie danych dla roku 2023, Port Jebel Ali został niedawno uznany za 10. najbardziej ruchliwy port kontenerowy na świecie przez Alphaliner, wiodący portal zapewniający dane i analizy na temat globalnej branży żeglugi liniowej.

Źródło: Einride
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Euroma Maciej Działoszyński


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels