Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zjednoczone Emiraty Arabskie przystępują do cyfrowego systemu TIR
Utworzona: 2021-09-29

Tym samym jest to pierwszy kraj w regionie Rady Współpracy Państw Zatoki Perskiej, który zdecydował się na cyfryzację systemu TIR.

Podczas ceremonii, która odbyła się we wtorek Dubaju i była transmitowana w Internecie, podpisano protokół ustaleń w obecności Ahmeda Abdullaha Bin Laheja Al Falasiego, Dyrektora Generalnego Federalnego Urzędu Celnego ZEA; Mohammeda Ahmeda Ben Sulayema, prezesa organizacji członkowskiej IRU, oraz Umberto de Pretto, sekretarz generalnego IRU.

Dzięki cyfrowej transformacji organy celne mogą usprawnić procedury przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa, ochrony i konkurencyjności w dzisiejszym szybko zmieniającym się środowisku biznesowym i handlowym.

Podjęte działania, które doprowadziły do podpisania protokołu to dowód zaangażowania ZEA w poprawę wydajności handlu i przejść granicznych, dzięki cyfrowej transformacji procedur celnych. Niewątpliwie przyniesie to realne korzyści operatorom transportowym i logistycznym zarówno w samych Zjednoczonych Emiratach Arabskich jak i szerszym regionie. Zachęcam wszystkie władze na Bliskim Wschodzie do pójścia za tym przykładem i dokonania cyfryzacji swoich procedur celnych powiedział Umberto de Pretto.
System TIR okazał się doskonałym narzędziem ułatwiającym handel w regionie Rady Współpracy Państw Zatoki Perskiej. Jego zastosowanie skraca czas oczekiwania na granicach nawet o 92% i poprawia bezpieczeństwo celne, zapewniając jednocześnie niezbędną gwarancję w zakresie podatków i ceł.

Źródło: IRU
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels