Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ustanawiają sojusz wodorowy
Utworzona: 2022-10-13

W ramach rundy finansowania o łącznej wartości do 50 mln euro, spółka QUANTRON AG zyska dwóch nowych inwestorów: kanadyjską firmę Ballard Power Systems Inc., specjalizującą się w technologii ogniw paliwowych oraz niemiecką firmą NEUMAN & ESSER, zajmującą się systemami wodorowymi.

NEUMAN & ESSER, wyceniana na 250 mln euro, przejmuje udziały mniejszościowe z możliwością dalszych inwestycji. Ballard Power również przejmuje mniejszościowy udział i dodatkowo rozpoczyna współpracę rozwojową z QUANTRON w celu szybszego wprowadzenia na rynek maksymalnie 4 modeli pojazdów zasilanych ogniwami paliwowowymi w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Quantron AG specjalizuje się w produkcji pojazdów użytkowych z napędem akumulatorowym (BEV) i wodorowym (FCEV). Dzięki usłudze Quantron-as-a-Service (QaaS) oferuje swoim klientom kompleksowy ekosystem otwarty dla wszystkich producentów OEM. Obecna runda finansowania służy zebraniu funduszy na przyspieszenie rozwoju kolejnych pojazdów typu BEV i FCEV, szczególnie modeli o dużej ładowności oraz dalszemu rozszerzaniu ekosystemu QaaS wraz z siecią partnerską QUANTRON.

Planowany sojusz wodorowy zapewni klientom dostęp do kompleksowej otwartej platformy, która oprócz samych pojazdów wodorowych będzie również obejmować infrastrukturę, od produkcji wodoru H2 po jego tankowanie.

NEUMAN & ESSER koncentruje się na produktach i usługach związanych z wodorem i wspiera klientów w procesie dekarbonizacji ich systemów energetycznych lub przemysłowych oraz wykorzystaniu aplikacji zdecentralizowanych. Znaczna część produktów firmy ma związek z wytwarzaniem i wykorzystywaniem wodoru neutralnego dla klimatu. Jej wkład do sojuszu wodorowego polega na dostarczeniu niezbędnej infrastruktury, m.in. elektrolizerów i technologii reformingu parowego (procesu produkcji wodoru z metanu i pary wodnej), a także sprężarki tłokowe i membranowe do transportu i przechowywania wodoru, aż po kompletne stacje tankowania. Dzięki swej wszechstronnej gamie produktów, firma ułatwia łączenie sektorów, co stanowi ważny warunek wstępny przekształcenia sektora ropy i gazu opartego na paliwach kopalnych w zrównoważoną gospodarkę opartą na wodorze neutralnym dla klimatu.

Inwestycja Ballard Power Systems ma na celu wsparcie rozwoju platform pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi w ramach wspólnej umowy rozwoju. Firma będzie wyłącznym dostawcą ogniw paliwowych QUANTRON do tych pojazdów ciężarowych.

Jako kluczowy partner do sojuszu dołączyła też firma Deutsche Tamoil/HEM, pierwszy operator stacji paliw, która wraz z koncernem QUANTRON zbada możliwość instalacji dystrybutorów wodoru na terenie ponad 400 stacjach HEM w Niemczech, które zostaną zmodernizowane, aby umożliwić tankowanie wodoru, szczególnie pojazdów ciężarowych o dużej ładowności.

Źródło: QUANTRON
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels