Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Karta paliwowa jutra

Utworzona: 2022-10-16


DKV Mobility wprowadza kartę dla paliw alternatywnych.

Wiodąca europejska platforma B2B do płatności i rozwiązań w trasie, ma ambicję w realnym stopniu wpłynąć na decyzje przewoźników i kierowców w zakresie wybieranych przez nich paliw. Future Fuel Card to efekt rozbudowy oferty DKV o paliwa przyjazne dla środowiska oraz rozwiązania wspierające zrównoważony rozwój. Nowy typ karty oferuje zniżki na wybrane typy surowców. Pomaga też kompensować środowisku wyemitowany przez firmy dwutlenek węgla. Oferta obejmuje również zniżkę na wybrane paliwa alternatywne w wysokości 2 euro centów brutto za litr/kg wodoru. W ten sposób operator chce wspomagać kompensowanie szkodliwych emisji CO2 do środowiska.

Przewidujemy, że rozpowszechnienie nowej ekologicznej karty znacznie zwiększy popyt na paliwa alternatywne. Teraz, z Future Fuel Card możemy realnie wspierać floty w ich transformacji w kierunku zielonej energii– mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług dla pojazdów w DKV Mobility.
Future Fuel Card umożliwi tankowanie następujących paliw: CNG (gaz ziemny), bioetanol, biodiesel, wodór oraz HVO/R33 (w pełni lub półsyntetyczny olej napędowy). Nowa zielona karta pomoże firmom neutralizować ich szkodliwy wpływ na środowisko poprzez dotowanie projektów, ograniczających emisję dwutlenku węgla w różnych rejonach świata - certyfikowanych złotym standardem międzynarodowej organizacji myclimate. Już wkrótce klienci DKV Mobility, korzystający z tej karty, będą mieli za jej pomocą dostęp do całej sieci akceptacji operatora, w tym do wszystkich usług oraz surowców - także paliw tradycyjnych - w kilkudziesięciu krajach Europy. W początkowym okresie karta będzie dostępna w Danii, Szwecji oraz w krajach Beneluksu.

Dzięki zrównoważonemu rozwojowi, DKV Mobility oferuje dziś dostęp do największej sieci dystrybucji surowców energetycznych dla aut w Europie. Składa się na nią: ok. 67 000 konwencjonalnych stacji paliw, ponad 310 000 punktów ładowania pojazdów elektrycznych oraz blisko 20 000 stacji z paliwami alternatywnymi. Transformacja w kierunku zielonych paliw i ekologicznych typów napędu współgra ze strategicznym celem firmy, jakim jest wspieranie klientów w drodze do efektywnej i zrównoważonej mobilności na drogach. Wedle planu, już w 2023 roku operator ma być gotowy ogłosić swój pozytywny wpływ na środowisko. Założeniem firmy jest wspomóc klientów w zmniejszeniu emisyjności ich flot o 30% do 2030 r. w porównaniu z rokiem bazowym 2019.

Źródło: DKV Mobility
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Euroma Maciej Działoszyński


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels