Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

1700 publicznych stacji ładowania trucków w całej Europie

Utworzona: 2024-01-18


DKV Mobility rozbudowuje swoją sieć ładowania pojazdów elektrycznych o wysokowydajne punkty ładowania o mocy do 400 kW. Sieć zapewnia Milence, holenderski operator, specjalizujący się w rozwiązaniach do ładowania ciężarówek.

Milence i Mobility GreenFlux, spółka zależna DKV, która zarządza całą gamą usług ładowania pojazdów elektrycznych na rzecz DKV Mobility, podpisały niedawno umowę o współpracy w tym zakresie. Pierwsza stacja ładowania ciężarówek włączona do sieci znajduje się w Venlo. Milence planuje uruchomienie dodatkowych punktów ładowania w innych krajach europejskich w pierwszej połowie tego roku. Do roku 2027 zamierza wybudować i prowadzić 1700 publicznych stacji ładowania o dużej wydajności w całej Europie, w tym stacje wyposażone w systemy ładowania megawatowego. Dostęp do nowo dodanych stacji ładowania można uzyskać za pośrednictwem karty DKV Card +Charge.

DKV Mobility to ważny gracz w branży z bardzo silną bazą klientów w całej Europie. Cieszymy się, że możemy zapewnić im dostęp do naszych punktów ładowania i zapewnić w przyszłości płynne ładowanie kierowcom ciężarówek w całej Europie, w miarę dalszej rozbudowy naszej sieci. Na naszych stacjach można znaleźć ładowarki CCS (Combined Charging System) o jednej z najwyższych dostępnych obecnie mocy wyjściowych, czyli do 400 kW. Planujemy szybkie przejście na technologię ładowania megawatowego (MCS), gdy tylko stanie się ona dostępna. Oznacza to, że ciężarówki dalekobieżne z akumulatorów o pojemności do 600 kWh i zasięgiem około 500 km można w pełni naładować w zaledwie 30-45 minut powiedział Roel Vissers, dyrektor handlowy w Milence.
Źródło: DKV Mobility
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels