Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowe punkty i pół miliona ładowarek DKV w Europie
Utworzona: 2023-09-15

Teraz na jedną kartę paliwową od DKV Mobility można ładować auta na 509 000 stacji ładowania. Kilka dni temu do sieci dołączyło 470 publicznych punktów w Hiszpanii marki Zunder, a także 2500 punktów w Wielkiej Brytanii marki Connected Kerb.

Przekroczyliśmy kolejny kamień milowy, jakim jest ponad pół miliona stacji oferujących energię elektryczną dla aut. To oznacza, że rozliczając tankowania z DKV Mobility, klienci otrzymują zbiorcze faktury za wszystkie takie transakcje wyjaśnia Anna Biekionis, Country Manager DKV Mobility Polska.
Płatności przy ładowarkach wielu marek i operatorów na terenie całej Europy można dokonywać za pomocą karty DKV Card +Charge oraz aplikacji DKV Mobility. Podmiotem, który w DKV Mobility odpowiada za rozwój sieci stacji oferujących energię elektryczną jest spółka zależna GreenFlux.

Wraz z GreenFlux tylko w tym roku podłączyliśmy ponad 100 000 punktów dla pojazdów elektrycznych. Jesteśmy dumni z tego postępu i zamierzamy dalej zwiększać nasz zasięg mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług dla pojazdów w DKV Mobility.
Dzięki zaangażowaniu GreenFlux liczba ładowarek wzrosła pięciokrotnie od września 2020 r., kiedy to DKV Mobility ogłosiła aktywację swojego 100-tysięcznego punktu. Operator oferuje także rozwiązania w zakresie rozliczania transakcji dla klientów, którzy ładują swoje samochody firmowe zarówno w pracy, jak i w domu.

HISZPANIA

Jak pokazuje przykład Hiszpanii, DKV Mobility nie spoczywa na laurach. Kilka dni temu do sieci dołączyło 470 publicznych punktów ładowania pojazdów elektrycznych marki Zunder, o pojemności do 360 kWh.

Zunder to innowacyjna i szybko rozwijająca się firma w sektorze e-mobilności oraz wiodący dostawca infrastruktury i usług ładowania w Europie Południowej. Dzięki współpracy z Zunder możemy rozszerzyć nasze rozwiązania dla komercyjnych flot elektrycznych na rynku hiszpańskim mówi Sven Mehringer

WIELKA BRYTANIA

Wczoraj natomiast DKV Mobility ogłosiło współpracę w Wielkiej Brytanii z operatorem Connected Kerb. Powiększy ona sieć ładowania dostępną na kartę paliwową w tym kraju o około 2500 stacji.

To partnerstwo ma dla nas wielką wartość. Connected Kerb jest jednym z największych operatorów punktów ładowania w Wielkiej Brytanii. Zapewniają unikalne podejście do infrastruktury, dzięki czemu obsługa pojazdów elektrycznych będzie jeszcze bardziej płynna i dostępna dla naszych klientów mówi Anna Biekionis.
Naszym celem jest zapewnienie niezawodnej i wygodnej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Partnerstwo z Greenflux pozwoli użytkownikom aplikacji DVK Mobility znaleźć, korzystać i płacić za ładowanie w sieci Connected Kerb w sposób łatwy i bezproblemowy dodaje Chris Pateman-Jones, dyrektor generalny Connected Kerb.
Dzięki ostatnim wdrożeniom na klientów czeka ponad 509 000 publicznych i półpublicznych punktów ładowania pojazdów elektrycznych w całej Europie (stan na 30.06. 2023 r.). Tym samym firma zapewnia dostęp do jednej z największych europejskich sieci punktów ładowania aut na prąd.

Źródło: DKV Euro Service Polska
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels