Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Amazon na rzecz bezpieczeństwa na drogach

Utworzona: 2022-12-07


Amerykańska firma przystąpiła do Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego jako członek korporacyjny, aby prowadzić wspólne działania w obszarach, które mają kluczowe znaczenie dla sieci partnerów logistycznych i szerzej rozumianego globalnego sektora transportu drogowego.

Wspólne wyzwania obejmują zrównoważony rozwój i dekarbonizację, bezpieczeństwo drogowe i sztuczną inteligencję. Z myślą o potrzebach swoich klientów, firma stworzyła Amazon Transportation Services i Amazon Logistics. Obie organizacje współpracują z tysiącami małych i średnich przedsiębiorstw na całym świecie, w tym w transporcie liniowym i dostawach na ostatniej mili.

Amerykańska firma jest głęboko zaangażowana w zrównoważony rozwój, czystą technologię i działania na rzecz ochrony klimatu. W 2019 roku firma była współzałożycielem inicjatywy Climate Pledge, zawierającej zobowiązanie do całkowitego przestawienia się na energię odnawialną do 2025 roku i osiągnięcia zerowej emisji CO2 netto do 2040 roku, dziesięć lat przed terminem uzgodnionym w porozumieniu paryskim.

Aby osiągnąć ten cel, Amazon opracował program, dzięki któremu do roku 2030 r. 50% wszystkich dostaw będzie miało realizowane przy zerowej emisji netto dzięki wykorzystaniu pojazdów bezemisyjnych, zrównoważonych opakowań, energii odnawialnej i ulepszonej wydajności intermodalnej.

Źródło: IRU
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels