Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Twarzą w twarz z legendą

Utworzona: 2023-03-29


Interesujące spotkanie czeka uczestników XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – gościem specjalnym będzie Robert Kubica.

PLATINUM ORLEN OIL, jako partner strategiczny, aktywnie wspiera uczestników imprezy. Szczególnie cenne jest zaangażowanie marki w edukację młodych mechaników. Dzięki materiałom edukacyjnym przygotowanym przez ekspertów, dostępnych za pośrednictwem Akademii Młodego Mechanika, uczniowie szkół średnich poszerzają wiedzę z zakresu środków smarowych dla motoryzacji. W tym roku spotkanie z Ambasadorami PLATINUM ORLEN OIL będzie wyjątkowe. Z młodymi mechanikami spotka się Robert Kubica, który będzie gościem specjalnym wydarzenia, w piątek 31 marca. Daje to możliwość rozmowy, a także zgarnięcia autografu od znanego kierowcy.

Będzie to niepowtarzalna okazja dla młodych ludzi, by osobiście porozmawiać z Robertem Kubicą, który z przyjemnością odpowie na pytania młodzieży, podzieli się swoimi doświadczeniami z udziału w wyścigach oraz opowie o roli mechanika w zespole kierowcy formuły 1 – zapowiada Anita Wierciak-Kaperek, Dyrektor Działu Marketingu PLATINUM ORLEN OIL.
Robert Kubica w latach 2006–2009 był kierowcą zespołu BMW Sauber, rozpoczynając swoją karierę w Formule 1 od roli kierowcy testowego. W czerwcu 2008, podczas Grand Prix Kanady, odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 1, stając się pierwszym Polakiem w historii, który tego dokonał. W latach 2013–2016 startował w Rajdowych Mistrzostwach Świata, a w debiutanckim sezonie, za kierownicą Citroena DS3 RRC, wraz z pilotem Maciejem Baranem, został mistrzem świata klasy WRC 2. W 2020 w barwach ORLEN Team ART startował w serii DTM. W 2021 w barwach W Racing Team został mistrzem Europy European Le Mans Series w kategorii LMP2. W sezonie 2022 występując z zespołem Prema ORLEN Team w serii World Endurance Championship, zajął drugie miejsce w wyścigu 24h Le Mans w kategorii LMP2.

Ogromnie się cieszymy, że będziemy gościć Roberta Kubicę na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Będzie to z pewnością niezapomniane doświadczenie dla naszych uczestników i niepowtarzalna okazja do bezpośrednich rozmów z tak utytułowanym kierowcą rajdowym– mówi Adrian Dekowski, prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.


📆 Finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 30 marca2 kwietnia 2023 r.

💻 Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników można znaleźć na stronie mistrzostwamechanikow.pl oraz na facebooku.

Źródło: Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels