Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Przewoźnik zweryfikowany przez giełdę może okazać się oszustem
Utworzona: 2023-02-25

Weryfikacja przewoźnika na giełdach transportowych odbywa się na zasadach ustalonych w regulaminie każdego podmiotu, co mniej więcej oznacza: w bliżej nieokreślony sposób.

Niestety coraz częściej można spotkać się z działaniami polegającymi na podszywaniu się pod innego przewoźnika, którego konto zostało wiele lat wcześniej wygaszone, a nawet zakładanie konta na podmiot nieistniejący. Giełda może przyjąć w poczet użytkowników taki nieistniejący podmiot.

Z taką sytuacją spotkał się jeden z klientów Ewicenter, który przyjął zlecenie transportowe od pozytywnie zweryfikowanego na giełdach transportowych rumuńskiego przewoźnika - oszusta. W momencie wystawiania faktury za wykonane zlecenie, system automatycznie pobrał dane z rejestru VAT UE, które okazały się należeć do innego podmiotu, o zupełnie innej nazwie. Ani jeden podmiot, ani drugi – nie były wpisane do rumuńskiego KREPT i nie posiadały licencji transportowej. Szkodą przewoźnika był utracony frach w wysokości 1600 euro oraz poniesione koszty przewozu bez zapłaty. Dlatego należy bardzo dokładnie weryfikować kontrahentów.

Źródło: Ewicenter
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
superTrans Myjnie samochodowe


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels