Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Hindusi szkolą swoich kierowców według europejskich standardów

Utworzona: 2024-04-19


Rada ds. Umiejętności Sektora Logistycznego (LSC) szkoli obecnych i przyszłych indyjskich kierowców ciężarówek zgodnie z najnowszymi, uznanymi na arenie międzynarodowej standardami szkoleniowymi.

LSC - indyjska organizacja non-profit, nawiązała współpracę z Międzynarodową Unią Transportu Drogowego (IRU), aby ulepszyć swoje programy szkolenia kierowców. Działania mające na celu rozwiązanie problemu chronicznego niedoboru kierowców ciężarówek skupiają się na przyciąganiu do zawodu większej liczby młodych ludzi i kobiet. Biorąc jednak pod uwagę skalę niedoborów i starzenie się społeczeństwa w wielu krajach, pula potencjalnych kandydatów w danym regionie nie zawsze wystarcza, aby uzupełnić niedobory. IRU pomaga w tworzeniu wysokiej jakości międzynarodowych standardów kwalifikacji kierowców, aby ułatwić mobilność i zatrudnienie kandydatów w branży.

Z najnowszego raportu IRU dotyczącego niedoboru kierowców wynika, że w zaledwie 36 krajach nieobsadzonych jest obecnie ponad 3 miliony stanowisk dla kierowców ciężarówek, a z prognoz wynika, że do 2028 r. liczba ta podwoi się jeśli nie zostaną podjęte żadne konkretne działania.

Źródło: IRU
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Transpolisa.pl


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels